پیشنهاد تبدیل شهر همدان به پایتخت گردشگری آسیا

[ad_1]

معرفی شهر همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD) مطرح شد.

به گزارش شما نیوز: سید محمد کاظم خلدی نسب، مشاور معاونت گردشگری به عنوان نماینده سازمان در نشست کارشناسان ارشد و مقامات عالیرتبه گردشگری دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD)که از تاریخ 21 لغایت 25 خرداد ماه در شهر «سیم ریپ» کشور کامبوج در حال برگزاری است؛ ضمن برشمردن ویژگی های تاریخی، تمدنی و گردشگری همدان، این شهر را شایسته تبدیل شدن به پایتخت گردشگری آسیا، عنوان کرد.
 پیشنهاد مذکور که به استناد مصوبات اجلاس وزیران کشورهای عضو در آوریل 2014 در منامه بحرین مبنی بر معرفی شهرهای پیشنهادی برای تعیین پایتخت گردشگری آسیا انجام گرفته است؛ دستاوردهای گسترده ای جهت معرفی ظرفیت ها و توسعه گردشگری کشور در 33 کشور عضو از قاره آسیا به همراه خواهد داشت.
در این رویداد همچنین مدیر کل وزارت گردشگری کامبوج به نمایندگی از سوی دولت پادشاهی این کشور خواستار مشارکت و همکاری کلیه شرکت کنندگان برای توسعه و گسترش همکاری های گردشگری میان کشور عضو شد و دبیر کل مجمع ACD نیز ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط دبیرخانه و کشورهای عضو به ترسیم مسیر اقدامات مشترک پیش رو پرداخت و ابتکار عمل جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی اولین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو، مورخ شهریور 1395 در تبریز را اقدامی شایسته و دارای نتایج ارزنده خواند.
شایان ذکر است توسعه محصولات و تقویت همکاری های قاره ای در صنعت گردشگری و نیز راهکارهای تبادل اطلاعات حوزه گردشگری کشورهای آسیایی در سطح بین الملل نیز از سوی مدیر اجرایی اتحادیه سفر آسیا و اقیانوسیه ((PATA و نماینده دبیر کل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) مطرح شد.
لازم به ذکر است دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوهای آسیایی (ACD) از 4 بخش شامل: نشست کارشناسان ارشد، نشست وزرای گردشگری، توربازدیدهای فنی و نیز کنفرانس گردشگری پایدار و شهرهای تاریخی تشکیل شده است که متناسب با موضوع، نمایندگانی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این رویداد شرکت خواهند کرد.
گفتنی است مجمع گفتگوهای آسیایی، یک سازمان بین دولتی به شمار می آید که در 18 خرداد 1381 به منظور ارتقای همکاری های آسیایی در سطح قاره ای تشکیل شد. در حال حاضر 33 کشور آسیایی در این مجمع که فراگیرترین تشکیلات فرا منطقه ای شناخته می شود؛ عضو هستند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *