پیش‌بینی حضور ۳۰ هزار افغان در حج امسال

[ad_1]

وزارت حج و امور اسلامی افغانستان از سفر ۳۰ هزار زائر افغان به مکه و مدینه خبر داد.

به گزارش شما نیوز:به نقل از تولونیوز، خطوط هوایی آریانا در حالی با قراردادی به ارزش ۲۹ میلیون دلار مسئولیت انتقال حجاج افغانی را به سرزمین وحی بر عهده گرفته که پیش‌بینی می‌شود امسال ۳۰ هزار نفر از افغانستان در مناسک حج شرکت کنند که ۶ هزار نفر بیشتر از آمار سال گذشته خواهد بود.

وزارت حج و امور اسلامی افغانستان همچنین اعلام کرد، امسال هزینه سفر هر نفر برای حضور در مراسم حج ۹۸۰ دلار خواهد بود که با تخفیف ۳۰ دلاری در مقایسه با سال گذشته محاسبه شده است.

همچنین ۶۵ راهنما و آموزشیار مذهبی به علاوه هزار نفر از بازماندگان شهدای افغانستان نیز به صورت رایگان به مراسم حج امسال فرستاده خواهند شد.

معاون وزیر حج افغانستان در این‌باره گفت: سال گذشته خطوط هوایی آریانا نقشی حیاتی در فرآیند حج ایفا کردند و پروازهای مستقیمی به مکه و مدینه داشتند. زائران ما به صورت مستقیم به مکه پرواز می‌کردند و بدون هیچ مشکلی بازمی‌گشتند و از این فرآیند راضی بودند. امسال بر اساس موفقیت‌های این خطوط هوایی بار دیگر با آنها قرارداد امضاء کردیم، چراکه خطوط هوایی آریانا تقریبا یک میلیون دلار در مقایسه با سال گذشته به ما تخفیف داده است. امیدواریم امسال نیز فرآیند اعزام حجاج موفقیت‌آمیز باشد.

امسال ۳۰ هزار حاجی از افغانستان به حج اعزام می‌شوند که ۶ هزار نفر بیشتر از سال گذشته است، در حالی که ۱۸۰ هزار نفر داوطلب اعزام به حج در فهرست انتظار قرار دارند.

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *